top of page

На 21.10.2017 година /събота/ се проведе вътрешно състезание по лека атлетика в спортна зала „Локомотив “ , в дисциплините дълъг скок , 300 м бягане за издръжливост / момичета / , 400 м бягане за издръжливост / момчета / , 60 м спринт.

В състезанието участваха възпитаници от различни пловдивски училища. Участие взеха и ученици на ОУ „ Душо Хаджидеков „ от 5, 6, 7 клас.

Симона Христова Гълбачева от 5б клас участва на финала на 60 м и зае трето място

Георги Костадинов Ардев спечели бронзов медал на 400 м бягане за издръжливост

Учениците взеха участие и в трите дисциплини и спечелиха редици грамоти и престижни места, до 6-то място.

Учениците от 5 клас спечелиха второ място и купа в отборното класиране.

Нашето училище за първи път взема участие в това първенство и направи много добро представяне, което беше забелязано от организаторите и получихме добра оценка.